Valor futur
Quant valdrà el teu cotxe?
El que valdrà d'aquí a 1, 2, 3, 5 i 8 anys segons el seu motor i els km que facis, el que perd cada any i cada mes, i a partir de quan deixa de caure tan de pressa. Sense deixar les teves dades.

El teu cotxe
El que valdrà el teu cotxe
EstimacióEl que val avui
15.800 €
El 2031, d'aquí a 5 anys
11.600 €
Conserva el 73 % del que val avui
L'any que ve perd
1.000 €
83 € al mes
De mitjana perd 750 € l'any, 63 € al mes, durant els propers 8 anys. Els primers anys perd més i després, menys.
D'aquí a 5 anys (2031)
11.600 €
Aquell any perd 700 € (−6 %)
Per a Hisenda (19 % del seu preu de nou)
4.294 €
- El que et pagaran (mercat)
- Valor per a Hisenda (només impostos)
Veure la taula any per any
| Any | Edat | Km | Mercat | Perd aquell any | Hisenda |
|---|---|---|---|---|---|
| Avui (2026) | 4 anys | 60.000 | 15.800 € | – | 10.622 € (47 %) |
| 2027 | 5 anys | 75.000 | 14.800 € | 1.000 € (−6 %) | 8.814 € (39 %) |
| 2028 | 6 anys | 90.000 | 13.900 € | 900 € (−6 %) | 7.684 € (34 %) |
| 2029 | 7 anys | 105.000 | 13.100 € | 800 € (−6 %) | 6.328 € (28 %) |
| 2030 | 8 anys | 120.000 | 12.300 € | 800 € (−6 %) | 5.424 € (24 %) |
| 2031 | 9 anys | 135.000 | 11.600 € | 700 € (−6 %) | 4.294 € (19 %) |
| 2032 | 10 anys | 150.000 | 11.000 € | 600 € (−5 %) | 3.842 € (17 %) |
| 2033 | 11 anys | 165.000 | 10.400 € | 600 € (−5 %) | 2.938 € (13 %) |
| 2034 | 12 anys | 180.000 | 9.800 € | 600 € (−6 %) | 2.260 € (10 %) |
És la depreciació mitjana del mercat espanyol per al seu motor, amb els km que faci i en estat normal. No surt d'anuncis reals: hi ha models que aguanten millor i d'altres pitjor.
Quan vendre'l?
Ja ha passat el pitjor
La caiguda forta es va acabar quan va fer 4 anys. Des d'aleshores perd cada any menys que la mitjana dels seus 10 primers anys (1.200 €): per la pèrdua de valor no hi ha pressa per vendre'l. L'any que ve perdrà uns 1.000 €.
Només mira la pèrdua de valor. Quedar-te'l més temps també té despeses: taller, pneumàtics i una ITV cada any a partir dels 10.
I amb un altre motor?
Un cotxe de la seva mida (compactes) amb els mateixos anys i km, amb el preu típic de cada motor nou. El que conserva d'aquí a 5 anys:
- Gasolinael teunou 22.600 € · perd 840 € l'anyconserva 51 %
- Dièselnou 23.400 € · perd 840 € l'anyconserva 50 %
- Híbridnou 26.900 € · perd 1.100 € l'anyconserva 55 %
- Híbrid endollablenou 36.000 € · perd 1.240 € l'anyconserva 47 %
- Elèctricnou 29.500 € · perd 840 € l'anyconserva 40 %
El que conserva, sobre el seu preu de nou. Segons Ganvam, als 3 anys un elèctric val un 23 % menys que un de gasolina; un endollable, un 9 % menys, i un híbrid, un 8 % més.
El que valdrà per a Hisenda
Només per a impostosNo és el que et pagaran. Hisenda agafa el preu de nou de les seves taules (22.600 €) i el multiplica per un percentatge fix segons els anys: avui, el 47 %; el 2031, el 19 %. És la base mínima de l'ITP si el vens a un particular i la de l'impost de Successions i Donacions. No mira els km ni l'estat, i a partir de 12 anys es queda en el 10 %.
Com ho calculem
La mateixa corba que la taxació, cap endavant
La corba del mercat
El que conserva un cotxe de cada edat al mercat espanyol de segona mà (Ganvam i Audatex), ajustat per motor: els híbrids aguanten més i els elèctrics, menys. L'ajust per motor entra a poc a poc els 3 primers anys i després es manté.
Els teus quilòmetres
Cada any sumem els km que dius que faràs i els comparem amb el normal per a la seva edat (15.000 l'any): un 2 % per cada 10.000 km de diferència, amb límits. Suposem un estat normal. Si saps el que val avui, ajustem tota la corba a aquest valor.
Hisenda, a part
El valor per a Hisenda és el preu de nou de les seves taules per un percentatge fix segons els anys (100 %, 84 %, 67 %, 56 %, 47 %…). L'ensenyem perquè és la base de l'ITP i de Successions, però no és el que et pagaran.
El que conserva un cotxe comprat nou, segons el motor
Sobre el que va costar, amb 15.000 km l'any i venut a un particular.
| Motor | 1 any | 2 anys | 3 anys | 5 anys | 8 anys | S'aplana als |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Gasolina | 90 % | 83 % | 76 % | 65 % | 54 % | 4 anys |
| Dièsel | 89 % | 81 % | 74 % | 64 % | 53 % | 4 anys |
| Híbrid | 92 % | 87 % | 82 % | 71 % | 59 % | 5 anys |
| Híbrid endollable | 87 % | 78 % | 69 % | 60 % | 49 % | 3 anys |
| Elèctric | 83 % | 70 % | 59 % | 50 % | 42 % | 3 anys |
«S'aplana»: a partir d'aquesta edat perd cada any menys que la mitjana dels seus 10 primers anys. El GLP i l'híbrid dièsel segueixen la corba del de gasolina.
Fonts
- Índice Ganvam-DATAls 3 anys, un de gasolina amb 60.000 km conserva el 60 % del seu preu; un híbrid, el 68 %; un elèctric, el 48 % (tancament del 2025).
- GanvamAls 3 anys: híbrid 70,8 %, gasolina 67 %, dièsel 65 %, híbrid endollable 61 % i elèctric prop del 50 % (maig del 2025).
- AudatexUn cotxe perdia un 18 % el primer any, un 41 % als 3 i un 59 % als 5 (2014). Avui el de segona mà és més car, així que ho corregim a l'alça.
- Barómetro VN Coches.com/GanvamDescompte mitjà sobre la tarifa d'un cotxe nou: 14,4 % (abril del 2026). Amb ell passem del preu d'Hisenda a la tarifa.
- Orden HAC/1501/2025, de 17 de diciembrePreus mitjans de venda d'Hisenda i percentatges per anys per a l'ITP i Successions.
La corba, l'ajust per quilòmetres i el punt en què s'aplana són estimacions nostres a partir d'aquestes dades. El futur no es coneix: si canvien les ajudes, els impostos o el mercat, canviarà el que valgui.
Per model
El que valdran els cotxes més venuts
Dacia Sandero
Renault Clio
MG ZS
Seat Ibiza
Hyundai Tucson
Toyota Corolla
Seat Arona
Peugeot 2008
Peugeot 208
Toyota C-HR
Nissan Qashqai
Toyota Yaris Cross
Renault Captur
Volkswagen T-Roc
Opel Corsa
Seat León
Toyota Yaris
Kia Sportage
Hyundai Kona
Volkswagen Taigo
Dacia Duster
Kia Stonic
Citroën C4
Toyota RAV4
Volkswagen Tiguan
Mercedes-Benz GLC
Hyundai i20
BMW X1
Volkswagen T-Cross
Renault Austral
Citroën C3
Skoda Kamiq
Omoda 5
Kia Niro
MG HS
Ford Kuga
Ford Puma
Skoda Fabia
BYD Seal U
Nissan Juke
Tesla Model 3
Cupra Formentor
MG MG3
Audi A3
Mercedes-Benz GLA
Cupra León
Jaecoo 7
Peugeot 3008
Audi Q3
Jeep Avenger
Volvo XC40
Skoda Karoq
Mazda CX-30
Volkswagen Golf
Renault Symbioz
Mercedes-Benz Clase A
Ebro s700
Renault Arkana
Audi A1
Hyundai i10
Dubtes
Preguntes freqüents
Quant valor perd un cotxe cada any?+
El que més, el primer any: un de gasolina comprat nou perd al voltant del 10 % del que va costar. Després baixa més a poc a poc: als 3 anys conserva el 76 % i als 8, el 54 %, amb 15.000 km l'any. En euros, cada any perd menys que l'anterior perquè el cotxe ja val menys.
Quin és el millor moment per vendre el cotxe?+
Si només mires el que perd de valor, quan la corba s'aplana: l'any a partir del qual perd menys que la mitjana dels seus 10 primers anys. En un de gasolina és als 4 anys; en un elèctric, als 3, i en un híbrid, als 5. Vendre'l abans és vendre'l en el punt més empinat de la caiguda. Després, cada any de més li treu poc valor, però pugen el taller i l'ITV.
Els cotxes elèctrics perden més valor?+
Sí, de moment. Segons les dades de Ganvam, als 3 anys un elèctric val un 23 % menys que un de gasolina de la mateixa edat i un híbrid endollable, un 9 % menys, mentre que un híbrid val un 8 % més. Per això, amb el mateix preu, un elèctric perd més euros cada any.
Quant influeixen els quilòmetres en el que valdrà?+
Comptem un 2 % menys per cada 10.000 km per sobre del normal (15.000 l'any) i un 2 % més per cada 10.000 per sota, amb un límit del 25 % menys i del 12 % més. Si fas molts km, el teu cotxe perdrà una mica més cada any que la mitjana.
Per què el valor per a Hisenda baixa tan de pressa?+
Perquè és una taula fixa per cobrar impostos (Orden HAC/1501/2025): el preu de nou per 100 %, 84 %, 67 %, 56 %, 47 %, 39 %… segons els anys, sense mirar el mercat. Als 10 anys deixa el cotxe en el 17 %, molt menys del que es paga per un de segona mà. Només serveix per a l'ITP i per a Successions i Donacions.