Cuánto Cuesta Mi Coche

Quant valdrà un Hyundai Tucson el 2029?

Un de nou de 33.200 € valdrà uns 27.200 € el 2029 i 23.500 € el 2031. El primer any perd 2.500 €, 208 € al mes.

Hyundai Tucson 1.6 Híbrid 159 CV comprat nou avui

Estimació

Amb 15.000 km l'any i venut a un particular. La caiguda s'aplana als 5 anys (2031): a partir d'aleshores perd menys cada any que la mitjana.

D'aquí a 5 anys (2031)

23.500 €

Aquell any perd 1.600 € (−6 %)

Per a Hisenda (39 % del seu preu de nou)

12.948 €

  • El que et pagaran (mercat)
  • Valor per a Hisenda (només impostos)
0 €10.000 €20.000 €30.000 €40.000 €Avui20272028202920302031203220332034
Veure la taula any per any
AnyEdatKmMercatPerd aquell anyHisenda
Avui (2026)0 anys033.200 €–33.200 € (100 %)
20271 any15.00030.700 €2.500 € (−8 %)27.888 € (84 %)
20282 anys30.00029.000 €1.700 € (−6 %)22.244 € (67 %)
20293 anys45.00027.200 €1.800 € (−6 %)18.592 € (56 %)
20304 anys60.00025.100 €2.100 € (−8 %)15.604 € (47 %)
20315 anys75.00023.500 €1.600 € (−6 %)12.948 € (39 %)
20326 anys90.00022.000 €1.500 € (−6 %)11.288 € (34 %)
20337 anys105.00020.700 €1.300 € (−6 %)9.296 € (28 %)
20348 anys120.00019.500 €1.200 € (−6 %)7.968 € (24 %)

Per motor

Quin Hyundai Tucson aguanta millor el seu valor?

La versió més venuda de cada motor, comprada nova avui i amb 15.000 km l'any.

VersióNou20292031ConservaPerd l'any
1.6 Gasolina 159 CVGasolina29.300 €22.200 €19.200 €66 %2.020 €
1.6 Dièsel 116 CVDièsel25.600 €18.900 €16.200 €63 %1.880 €
1.6 Híbrid 159 CVHíbrid33.200 €27.200 €23.500 €71 %1.940 €
1.6 Híbrid dièsel 136 CVHíbrid dièsel34.100 €25.900 €22.300 €65 %2.360 €
1.6 Híbrid endollable 252 CVHíbrid endollable39.200 €27.100 €23.300 €59 %3.180 €

«Conserva» i «perd l'any»: en els propers 5 anys. Preu de nou: el mitjà de venda de les taules d'Hisenda.

De segona mà

Si compres un Hyundai Tucson de segona mà

El que val avui cada any de matriculació i el que valdrà el 2029, amb 15.000 km l'any.

Matriculat elVal avuiEl 2029Perd l'anyHisenda avui
20241.6 Híbrid 159 CV29.000 €23.500 €1.830 €22.244 €
20221.6 Gasolina 150 CV18.100 €14.900 €1.070 €12.126 €
20201.6 Gasolina 132 CV11.600 €9.700 €630 €6.426 €
20181.7 Dièsel 116 CV12.900 €10.900 €670 €5.856 €
20161.7 Dièsel 116 CV11.500 €9.700 €600 €4.148 €

La versió més venuda de cada any. «Hisenda avui» és el seu valor per a l'ITP, no el que val al mercat.

El teu cas

Calcula el que valdrà el teu

Tria la versió, l'any i els km que té. Si saps el que val avui, ho ajustem.

El teu cotxe

Cotxe
Versió
Quants km faràs l'any a partir d'ara?

El que valdrà el teu Hyundai Tucson

Estimació

El que val avui

18.100 €

El 2031, d'aquí a 5 anys

13.300 €

Conserva el 73 % del que val avui

L'any que ve perd

1.200 €

100 € al mes

De mitjana perd 860 € l'any, 72 € al mes, durant els propers 8 anys. Els primers anys perd més i després, menys.

D'aquí a 5 anys (2031)

13.300 €

Aquell any perd 700 € (−5 %)

Per a Hisenda (19 % del seu preu de nou)

4.902 €

  • El que et pagaran (mercat)
  • Valor per a Hisenda (només impostos)
0 €5.000 €10.000 €15.000 €20.000 €Avui20272028202920302031203220332034
Veure la taula any per any
AnyEdatKmMercatPerd aquell anyHisenda
Avui (2026)4 anys60.00018.100 €–12.126 € (47 %)
20275 anys75.00016.900 €1.200 € (−7 %)10.062 € (39 %)
20286 anys90.00015.800 €1.100 € (−7 %)8.772 € (34 %)
20297 anys105.00014.900 €900 € (−6 %)7.224 € (28 %)
20308 anys120.00014.000 €900 € (−6 %)6.192 € (24 %)
20319 anys135.00013.300 €700 € (−5 %)4.902 € (19 %)
203210 anys150.00012.500 €800 € (−6 %)4.386 € (17 %)
203311 anys165.00011.800 €700 € (−6 %)3.354 € (13 %)
203412 anys180.00011.200 €600 € (−5 %)2.580 € (10 %)

És la depreciació mitjana del mercat espanyol per al seu motor, amb els km que faci i en estat normal. No surt d'anuncis reals: hi ha models que aguanten millor i d'altres pitjor.

Quan vendre'l?

Ja ha passat el pitjor

La caiguda forta es va acabar quan va fer 4 anys. Des d'aleshores perd cada any menys que la mitjana dels seus 10 primers anys (1.300 €): per la pèrdua de valor no hi ha pressa per vendre'l. L'any que ve perdrà uns 1.200 €.

Només mira la pèrdua de valor. Quedar-te'l més temps també té despeses: taller, pneumàtics i una ITV cada any a partir dels 10.

I amb un altre motor?

Un cotxe de la seva mida (SUV compactes) amb els mateixos anys i km, amb el preu típic de cada motor nou. El que conserva d'aquí a 5 anys:

  • Gasolinael teunou 25.800 € · perd 960 € l'anyconserva 52 %
  • Dièselnou 33.300 € · perd 1.200 € l'anyconserva 50 %
  • Híbridnou 30.400 € · perd 1.220 € l'anyconserva 56 %
  • Híbrid endollablenou 35.800 € · perd 1.220 € l'anyconserva 47 %
  • Elèctricnou 40.500 € · perd 1.180 € l'anyconserva 40 %

El que conserva, sobre el seu preu de nou. Segons Ganvam, als 3 anys un elèctric val un 23 % menys que un de gasolina; un endollable, un 9 % menys, i un híbrid, un 8 % més.

El que valdrà per a Hisenda

Només per a impostos

No és el que et pagaran. Hisenda agafa el preu de nou de les seves taules (25.800 €) i el multiplica per un percentatge fix segons els anys: avui, el 47 %; el 2031, el 19 %. És la base mínima de l'ITP si el vens a un particular i la de l'impost de Successions i Donacions. No mira els km ni l'estat, i a partir de 12 anys es queda en el 10 %.

Dubtes

Preguntes freqüents

Quant valdrà un Hyundai Tucson d'aquí a 5 anys?+

Un Hyundai Tucson 1.6 Híbrid 159 CV nou costa uns 33.200 €. Amb 15.000 km l'any, el 2031 valdrà uns 23.500 € si el vens a un particular: el 71 % del que va costar. Amb més km, una mica menys; amb menys km, una mica més.

Quant perd un Hyundai Tucson l'any?+

El primer any, uns 2.500 € (208 € al mes). Després perd menys cada any: de mitjana, 1.710 € l'any durant els primers 8 anys.

Quan convé vendre un Hyundai Tucson?+

Si només mires el que perd de valor, a partir dels 5 anys: fins aleshores cada any perd més que la mitjana dels seus 10 primers anys (1.600 €); des d'aleshores, menys. Vendre'l abans és vendre'l en el punt més empinat de la caiguda.

Quin Hyundai Tucson perd menys valor?+

Pel seu motor, el 1.6 Híbrid 159 CV: als 5 anys conserva el 71 % del que va costar. El que més perd és el 1.6 Híbrid endollable 252 CV, que conserva el 59 %. És la mitjana del mercat per a cada motor, no una dada d'aquest model.

El que valdran altres SUV compactes