Cuánto Cuesta Mi Coche

Rànquing 2026 · Híbrids endollables (PHEV)

Els híbrids endollables més barats de mantenir el 2026

El que menys gasta és el Volkswagen Golf: 127 € al mes amb 15.000 km l'any. Hem comparat els 119 models d'aquest tipus que es continuen venent nous, amb combustible, assegurança, impost de circulació, ITV, manteniment i pneumàtics.

El que menys gasta

127 €

al mes

242 € al mes de mitjana entre 119 models.

Els 20 que menys gasten al mes

  1. 1Volkswagen Golf1.5 Híbrid endollable 204 CV · 1,2 l/100 km127 €al mes
  2. 2Leapmotor C101.5 Híbrid endollable 88 CV · 1,4 l/100 km128 €al mes
  3. 3Volkswagen Caddy1.5 Híbrid endollable 116 CV · 1,8 l/100 km132 €al mes
  4. 4Seat León1.5 Híbrid endollable 204 CV · 1,4 l/100 km134 €al mes
  5. 5Audi A31.5 Híbrid endollable 204 CV · 1,4 l/100 km135 €al mes
  6. 6Cupra León1.5 Híbrid endollable 204 CV · 1,6 l/100 km137 €al mes
  7. 7Skoda Superb1.5 Híbrid endollable 204 CV · 1,3 l/100 km143 €al mes
  8. 8Cupra Terramar1.5 Híbrid endollable 204 CV · 1,5 l/100 km144 €al mes
  9. 9Cupra Formentor1.5 Híbrid endollable 204 CV · 1,6 l/100 km144 €al mes
  10. 10Ford Tourneo Connect1.5 Híbrid endollable 116 CV · 2,4 l/100 km146 €al mes
  11. 11Volkswagen Tiguan1.5 Híbrid endollable 204 CV · 1,5 l/100 km148 €al mes
  12. 12Volkswagen Tayron1.5 Híbrid endollable 204 CV · 1,6 l/100 km151 €al mes
  13. 13Volkswagen Passat1.5 Híbrid endollable 272 CV · 1,4 l/100 km151 €al mes
  14. 14Skoda Kodiaq1.5 Híbrid endollable 204 CV · 1,9 l/100 km158 €al mes
  15. 15Mercedes-Benz Clase E2.0 Híbrid endollable 197 CV · 1,9 l/100 km159 €al mes
  16. 16Mercedes-Benz CLA1.3 Híbrid endollable 163 CV · 2,8 l/100 km160 €al mes
  17. 17MG HS1.5 Híbrid endollable 272 CV · 1,9 l/100 km161 €al mes
  18. 18Mercedes-Benz GLC2.0 Híbrid endollable 197 CV · 2 l/100 km163 €al mes
  19. 19BYD Seal U1.5 Híbrid endollable 218 CV · 2,1 l/100 km163 €al mes
  20. 20BMW Serie 2 Active Tourer1.5 Híbrid endollable 220 CV · 2,7 l/100 km163 €al mes

Despesa d'ús al mes amb 15.000 km l'any durant 5 anys, comprat nou i amb assegurança a tercers ampliada. La pèrdua de valor va a part.

El que destaca

El que diuen les dades

El que gasta un endollable depèn de quant el carreguis. Aquí suposem que el carregues de vegades, com la mitjana que va mesurar la Comissió Europea: així gasta unes 3,5 vegades la gasolina de la seva homologació. Si el carregues sempre gastarà força menys, i si no el carregues mai, el mateix que la seva versió sense endoll.

Dels 119 models que es continuen venent nous, el que menys gasta és el Volkswagen Golf (1.5 Híbrid endollable 204 CV): 127 € al mes, 1.527 € l'any. El número 20 de la llista, el BMW Serie 2 Active Tourer, gasta 163 € al mes: 36 € més que el primer. La mitjana dels 119 és de 242 € al mes, 3 € més que la mitjana de tots els cotxes a la venda (239 €).

En el Volkswagen Golf, el que més pesa és l'energia: 40 € al mes. El segueixen l'assegurança (32 €) i el manteniment (30 €).

Cap dels 20 primers no és urbà ni utilitari. Si busques un SUV petit o compacte, el que menys gasta és el Leapmotor C10: 128 € al mes, al lloc 2.

El més venut de la llista és el Seat León: 16.354 matriculacions a Espanya el 2025, sumant totes les seves versions. Amb la versió que surt aquí gasta 134 € al mes i queda al lloc 4.

Com ho calculem

Els mateixos supòsits que la fitxa de cada cotxe

  • Només hi entren els models que es continuen venent nous: els que es van matricular el 2025 segons el registre de l'Agència Europea de Medi Ambient.
  • Cada model hi entra amb la seva versió més venuda d'aquest tipus de motor que continua a la venda.
  • 15.000 km l'any durant 5 anys, comprat nou. Consum real: l'homologat més el que es desvia a la carretera segons la Comissió Europea.
  • Carburant: la mitjana de les benzineres d'Espanya el 15/10/2026. Electricitat: 0,15 €/kWh, carregant a casa (en carregadors ràpids costa diverses vegades més).
  • Impost de circulació amb les quotes mínimes legals i ITV amb la tarifa mitjana de les comunitats. Assegurança, manteniment i pneumàtics: estimacions pròpies iguals a tot Espanya.
  • Tota la metodologia →

Més rànquings

Abans de decidir-te

Dubtes

Preguntes freqüents

Quin és l'híbrid endollable més barat de mantenir?+

El Volkswagen Golf (1.5 Híbrid endollable 204 CV): 127 € al mes amb 15.000 km l'any, assegurança, impost de circulació, ITV, manteniment i pneumàtics. Sense comptar el que perd de valor.

Quant costa mantenir un híbrid endollable?+

De mitjana, 242 € al mes els 119 models que es continuen venent nous: el que menys, 127 €, i el que més, 810 €. La mitjana de tots els cotxes a la venda és de 239 € al mes.

I si no el podré carregar gairebé mai?+

Aleshores gastarà el mateix que la seva versió sense endoll. En aquest cas, mira també els híbrids sense endoll: el que menys gasta és el Mazda Mazda2 (1.5 Híbrid 92 CV), amb 175 € al mes.

Què inclou la despesa al mes?+

Combustible o electricitat amb el consum real, assegurança a tercers ampliada, impost de circulació, ITV, manteniment i pneumàtics, amb 15.000 km l'any durant 5 anys i comprat nou. La pèrdua de valor va a part: la tens a la fitxa de cada cotxe.

Per què no surt el meu cotxe?+

Només hi entren els models que es continuen venent nous (els que es van matricular el 2025), cadascun amb la seva versió més venuda amb aquest motor. Si el teu és més antic, busca'l al cercador: tenim cotxes des del 2000.