Cuánto Cuesta Mi Coche

ToyotaVeure tots els ToyotaSUV compactes

Quant costa mantenir un Toyota C-HR+ Elèctric 343 CV?

Generació actual (des de 2026)

Despesa mitjana al mes

141 €34 % més barat que la mitjana

Amb 15.000 km l'any, versió Elèctric 343 CV. A més, perd uns 2.878 € de valor l'any.

Toyota C-HR+ (des de 2026)
Etiqueta de la DGT 00EMISSIONSElèctric

Fitxa ràpida

Dades del Toyota C-HR+ Elèctric 343 CV

Consum homologat segons el fabricant. Aquesta versió és tan recent que encara no és al registre europeu de matriculacions. El motor, la potència, els cavalls fiscals i el preu surten de les taules d'Hisenda 2026; el consum, les emissions i el pes són els homologats (WLTP) que publica la marca. Veure la font

CombustibleElèctric
Potència343 CV252 kW
Consum real18,1 kWh/100 kmHomologat segons el fabricant: 15,7 kWh/100 km
Cilindrada—
Etiqueta de la DGT 00EMISSIONSEtiqueta de la DGT00 g/km de CO₂ (segons el fabricant)
Cavalls fiscals48,9Tram 20 o més
Pes2.010 kgSegons el fabricant
Preu de nou29.000 €Valor oficial a les taules d'Hisenda 2026

Totes les versions del Toyota C-HR+, per generació

El teu cas

Calcula el que gastaries tu

Respon unes preguntes i el resultat s'ajusta a l'instant. Pots canviar qualsevol resposta quan vulguis.

Ajusta el càlcul al teu cas

Et queden 7 preguntes

Som-hi!

Pregunta 1 de 7

Quin motor té o vols?

O tria-la a la llista

La teva despesa al mes

Estimació mitjana · 0 de 7 respostes

141 €1.689 € l'any

  • Electricitat406 € l'any34 €/mes
  • Assegurança442 € l'any37 €/mes
  • Manteniment240 € l'any20 €/mes
  • Pneumàtics479 € l'any40 €/mes
  • Impost de circulació112 € l'any9 €/mes
  • ITV9 € l'any1 €/mes

Assegurança orientativa per a un conductor mitjà: 40 anys, 15 o més de carnet, sense parts. Cada asseguradora calcula a la seva manera. ·

A banda: el que perd de valor

No ho pagues cada mes, però ho notes quan el vens. En 5 anys perdrà uns 14.392 € (2.878 € l'any) i el vendries per uns 14.608 €.

Comptant-ho tot, tenir aquest cotxe et surt per 381 € al mes.

Consum real
18,1 kWh/100 km
Preu del carburant
0,15 €/kWh
Impost de circulació
112,00 €/any
Cavalls fiscals
48,9

Sense el teu municipi fem servir l'impost mínim legal i el preu del carburant segons la mitjana estatal.

La teva despesa al mes141 €

Ofertes de segona mà

Toyota C-HR+ de segona mà

Per any de matriculació, amb el preu orientatiu. Toca per veure els anuncis reals.

Preus orientatius segons l'antiguitat i 15.000 km l'any. Cada botó obre els anuncis reals d'aquell any.

Per al teu cotxe

Estalvia també amb el teu C-HR+

Al taller

Preus de taller per al teu C-HR+

El que acostuma a costar cada feina a la teva província: barat, normal i car. Perquè sàpigues si un pressupost es passa.

Per a un Toyota C-HR+ Elèctric 343 CV, IVA inclòs.

  • Revisió d'elèctric

    Cada 1-2 anys

    Barat65 €Normal100 €Car140 €
  • Pastilles de fre davanteres

    Cada 30.000-50.000 km

    Barat100 €Normal150 €Car210 €
  • Discos i pastilles davanters

    Cada 60.000-100.000 km

    Barat270 €Normal385 €Car525 €
  • Bateria de 12 V

    Cada 4-6 anys

    Barat165 €Normal230 €Car305 €
  • Amortidors davanters

    Cada 80.000-120.000 km

    Barat335 €Normal475 €Car655 €
  • Càrrega de l'aire condicionat

    Quan refreda poc

    Barat80 €Normal125 €Car180 €
  • 4 pneumàtics muntats

    Cada 25.000 km aprox.

    Barat600 €Normal800 €Car1.200 €
  • Barat Taller de barri, recanvi equivalent
  • Normal Cadena o taller multimarca
  • Car Servei oficial, recanvi original

Preu orientatiu: hores de feina habituals × preu de l'hora del taller + peces, ajustat a la teva zona. Demana sempre pressupost per escrit.

Tallers a prop teu

8611 tallers i botigues de pneumàtics de tot Espanya, d'OpenStreetMap. Escriu el teu municipi o el teu codi postal, o fes servir la teva ubicació.

La teva ubicació no surt del teu navegador: només es baixen els tallers de la teva zona.

Dades d'OpenStreetMap del 16/10/2026. Distàncies en línia recta. OpenStreetMap no té valoracions: les opinions són a Google Maps. L'horari i el telèfon poden no estar al dia; si hi ha un error, qualsevol el pot corregir a OpenStreetMap. © col·laboradors d'OpenStreetMap (ODbL)

A llarg termini

El que hauràs gastat

El que t'haurà costat el Toyota C-HR+ en despeses d'ús segons els anys que el tinguis. A partir del cinquè any el taller demana una mica més i la ITV arriba cada vegada més sovint.

Al cap de 5 anys

8.443 € · 141 €/mes

12345678910
Anys que tens el cotxe (despeses d'ús, sense la pèrdua de valor)

Valor futur

Quant valdrà el Toyota C-HR+?

Un Toyota C-HR+ Elèctric 343 CV nou costa uns 29.000 €. El 2031 valdrà uns 14.600 €: el primer any perd 4.900 € (408 € al mes).

D'aquí a 5 anys (2031)

14.600 €

Aquell any perd 1.100 € (−7 %)

Per a Hisenda (39 % del seu preu de nou)

11.310 €

  • El que et pagaran (mercat)
  • Valor per a Hisenda (només impostos)
0 €10.000 €20.000 €30.000 €Avui20272028202920302031203220332034
Calcula el que valdrà el teu, amb els seus anys i els seus km

Estalvia a cada dipòsit

Benzineres barates (per si tens un altre cotxe)

Carregant preus…

    Mitjana de la província: 1,784 €/l · Dades del MinisteriVeure'n més a Cádiz →

    Alternatives

    També et pot interessar

    Dubtes

    Preguntes freqüents

    Quant costa al mes mantenir un Toyota C-HR+ Elèctric 343 CV?+

    Amb 15.000 km l'any, el Toyota C-HR+ Elèctric 343 CV gasta uns 141 € al mes (1.689 € l'any) entre electricitat, assegurança, manteniment, pneumàtics, impost de circulació i ITV. A més, comprat nou perd uns 2.878 € de valor l'any.

    Quant consumeix de debò el Toyota C-HR+ Elèctric 343 CV?+

    Homologa 15,7 kWh/100 km segons el fabricant. En ús real calculem uns 18,1 kWh/100 km.

    Quants cavalls fiscals té el Toyota C-HR+ Elèctric 343 CV?+

    Uns 48,9 CVF, així que paga l'impost de circulació del tram de cavalls fiscals «20 o més». L'import exacte depèn del teu ajuntament.

    Quina etiqueta de la DGT porta el Toyota C-HR+ Elèctric 343 CV?+

    L'etiqueta 0 (zero emissions), perquè és elèctric.

    Dades del 15/10/2026. Així ho calculem. Aquesta versió és tan recent que encara no apareix al registre europeu de matriculacions: el seu consum és l'homologat segons el fabricant i la resta de dades surten de les taules d'Hisenda 2026.