Cuánto Cuesta Mi Coche

BentleyVeure tots els Bentleyberlines i SUV grans

Quant costa mantenir un Bentley Flying Spur 4.0 Gasolina 549 CV del 2020–2024?

Generació 2020–2024

Despesa mitjana al mes

477 €59 % més car que la mitjana

Amb 15.000 km l'any, versió 4.0 Gasolina 549 CV. A més, perd uns 12.449 € de valor l'any.

Bentley Flying Spur (2020–2024)
Etiqueta de la DGT CCGasolina

Fitxa ràpida

Dades del Bentley Flying Spur 4.0 Gasolina 549 CV

CombustibleGasolina
Potència549 CV404 kW
Consum real15,7 l/100 kmOficial (mitjana de la UE): 12,7 l/100 km
Cilindrada3.996 cm³
Etiqueta de la DGT CCEtiqueta de la DGTC288 g/km de CO₂
Cavalls fiscals26,6Tram 20 o més
Pes2.406 kg
Preu orientatiu180.000 €Nou, sense descomptes

El teu cas

Calcula el que gastaries tu

Respon unes preguntes i el resultat s'ajusta a l'instant. Pots canviar qualsevol resposta quan vulguis.

Ajusta el càlcul al teu cas

Et queden 6 preguntes

Som-hi!

Pregunta 1 de 6

Quin motor té o vols?

No hi és? Aquí les tens totes, de totes les generacions

La teva despesa al mes

Estimació mitjana · 0 de 6 respostes

477 €5.722 € l'any

  • Combustible4.202 € l'any350 €/mes
  • Assegurança418 € l'any35 €/mes
  • Manteniment470 € l'any39 €/mes
  • Pneumàtics511 € l'any43 €/mes
  • Impost de circulació112 € l'any9 €/mes
  • ITV9 € l'any1 €/mes

Assegurança orientativa per a un conductor mitjà: 40 anys, 15 o més de carnet, sense parts. Cada asseguradora calcula a la seva manera. ·

A banda: el que perd de valor

No ho pagues cada mes, però ho notes quan el vens. En 5 anys perdrà uns 62.243 € (12.449 € l'any) i el vendries per uns 117.757 €.

Comptant-ho tot, tenir aquest cotxe et surt per 1.514 € al mes.

Consum real
15,7 l/100 km
Preu del carburant
1,78 €/l
Impost de circulació
112,00 €/any
Cavalls fiscals
26,6

Sense el teu municipi fem servir l'impost mínim legal i el preu del carburant segons la mitjana estatal.

La teva despesa al mes477 €

Ofertes de segona mà

Bentley Flying Spur de segona mà

Per any de matriculació, amb el preu orientatiu. Toca per veure els anuncis reals.

Preus orientatius segons l'antiguitat i 15.000 km l'any. Cada botó obre els anuncis reals d'aquell any.

Per al teu cotxe

Estalvia també amb el teu Flying Spur

Al taller

Preus de taller per al teu Flying Spur

El que acostuma a costar cada feina a la teva província: barat, normal i car. Perquè sàpigues si un pressupost es passa.

Per a un Bentley Flying Spur 4.0 Gasolina 549 CV, IVA inclòs.

  • Revisió amb oli i filtres

    Cada any o 15.000-30.000 km

    Barat115 €Normal170 €Car240 €
  • Kit de distribució

    Cada 5-10 anys o 90.000-200.000 km

    Barat435 €Normal595 €Car830 €
  • Embragatge

    Normalment entre 120.000 i 200.000 km

    Barat590 €Normal800 €Car1.100 €
  • Pastilles de fre davanteres

    Cada 30.000-50.000 km

    Barat100 €Normal150 €Car210 €
  • Discos i pastilles davanters

    Cada 60.000-100.000 km

    Barat270 €Normal385 €Car525 €
  • Bateria de 12 V

    Cada 4-6 anys

    Barat165 €Normal230 €Car305 €
  • Amortidors davanters

    Cada 80.000-120.000 km

    Barat335 €Normal475 €Car655 €
  • Càrrega de l'aire condicionat

    Quan refreda poc

    Barat80 €Normal125 €Car180 €
  • 4 pneumàtics muntats

    Cada 25.000 km aprox.

    Barat640 €Normal850 €Car1.280 €
  • Barat Taller de barri, recanvi equivalent
  • Normal Cadena o taller multimarca
  • Car Servei oficial, recanvi original

Preu orientatiu: hores de feina habituals × preu de l'hora del taller + peces, ajustat a la teva zona. Demana sempre pressupost per escrit.

Tallers a prop teu

8611 tallers i botigues de pneumàtics de tot Espanya, d'OpenStreetMap. Escriu el teu municipi o el teu codi postal, o fes servir la teva ubicació.

La teva ubicació no surt del teu navegador: només es baixen els tallers de la teva zona.

Dades d'OpenStreetMap del 16/10/2026. Distàncies en línia recta. OpenStreetMap no té valoracions: les opinions són a Google Maps. L'horari i el telèfon poden no estar al dia; si hi ha un error, qualsevol el pot corregir a OpenStreetMap. © col·laboradors d'OpenStreetMap (ODbL)

A llarg termini

El que hauràs gastat

El que t'haurà costat el Bentley Flying Spur en despeses d'ús segons els anys que el tinguis. A partir del cinquè any el taller demana una mica més i la ITV arriba cada vegada més sovint.

Al cap de 5 anys

28.610 € · 477 €/mes

12345678910
Anys que tens el cotxe (despeses d'ús, sense la pèrdua de valor)

Valor futur

Quant valdrà el Bentley Flying Spur?

Un Bentley Flying Spur 4.0 Gasolina 549 CV del 2024 val avui uns 149.300 €. El 2031 valdrà uns 104.100 €: aquest any perd 12.600 € (1.050 € al mes).

D'aquí a 5 anys (2031)

104.100 €

Aquell any perd 6.300 € (−6 %)

Per a Hisenda (28 % del seu preu de nou)

50.400 €

  • El que et pagaran (mercat)
  • Valor per a Hisenda (només impostos)
0 €50.000 €100.000 €150.000 €Avui20272028202920302031203220332034
Calcula el que valdrà el teu, amb els seus anys i els seus km

Estalvia a cada dipòsit

Omple el dipòsit més barat

Carregant preus…

    Mitjana de la província: 1,784 €/l · Dades del MinisteriVeure'n més a Cádiz →

    Alternatives

    També et pot interessar

    Dubtes

    Preguntes freqüents

    Quant costa al mes mantenir un Bentley Flying Spur 4.0 Gasolina 549 CV?+

    Amb 15.000 km l'any, el Bentley Flying Spur 4.0 Gasolina 549 CV gasta uns 477 € al mes (5.722 € l'any) entre combustible, assegurança, manteniment, pneumàtics, impost de circulació i ITV. A més, comprat nou perd uns 12.449 € de valor l'any.

    Quant consumeix de debò el Bentley Flying Spur 4.0 Gasolina 549 CV?+

    Homologa 12,7 l/100 km. En ús real calculem uns 15,7 l/100 km, perquè les dades de la Comissió Europea mostren que els cotxes gasten força més que en l'homologació.

    Quants cavalls fiscals té el Bentley Flying Spur 4.0 Gasolina 549 CV?+

    Uns 26,6 CVF, així que paga l'impost de circulació del tram de cavalls fiscals «20 o més». L'import exacte depèn del teu ajuntament.

    Quina etiqueta de la DGT porta el Bentley Flying Spur 4.0 Gasolina 549 CV?+

    L'etiqueta C, perquè és gasolina.

    Dades del 15/10/2026. Així ho calculem. Aquesta versió es va matricular 21 vegades a Espanya (2021–2024). El seu consum, emissions i pes són la mitjana homologada de les matriculades a tota la UE, segons l'Agència Europea de Medi Ambient.