Cuánto Cuesta Mi Coche

ALPINEVeure tots els Alpinecompactes

Quant costa mantenir un Alpine A110 1.8 Gasolina 292 CV?

Generació actual (des de 2018)

Despesa mitjana al mes

288 €27 % més car que la mitjana

Amb 15.000 km l'any, versió 1.8 Gasolina 292 CV. A més, perd uns 4.011 € de valor l'any.

Alpine A110 (des de 2018)
Etiqueta de la DGT CCGasolina

Fitxa ràpida

Dades del Alpine A110 1.8 Gasolina 292 CV

CombustibleGasolina
Potència292 CV215 kW
Consum real8,7 l/100 kmOficial (mitjana de la UE): 7 l/100 km
Cilindrada1.798 cm³4 cilindres
Etiqueta de la DGT CCEtiqueta de la DGTC159 g/km de CO₂
Cavalls fiscals12,5Tram de 12 a 15,99 · dada oficial d'Hisenda
Pes1.182 kg
Preu de nou58.000 €Taules d'Hisenda 2026: de 53.100 € a 59.700 € segons l'acabat

Totes les versions del Alpine A110, per generació

El teu cas

Calcula el que gastaries tu

Respon unes preguntes i el resultat s'ajusta a l'instant. Pots canviar qualsevol resposta quan vulguis.

Ajusta el càlcul al teu cas

Et queden 6 preguntes

Som-hi!

Pregunta 1 de 6

Quin motor té o vols?

O tria-la a la llista

La teva despesa al mes

Estimació mitjana · 0 de 6 respostes

288 €3.458 € l'any

  • Combustible2.325 € l'any194 €/mes
  • Assegurança383 € l'any32 €/mes
  • Manteniment360 € l'any30 €/mes
  • Pneumàtics309 € l'any26 €/mes
  • Impost de circulació72 € l'any6 €/mes
  • ITV9 € l'any1 €/mes

Assegurança orientativa per a un conductor mitjà: 40 anys, 15 o més de carnet, sense parts. Cada asseguradora calcula a la seva manera. ·

A banda: el que perd de valor

No ho pagues cada mes, però ho notes quan el vens. En 5 anys perdrà uns 20.056 € (4.011 € l'any) i el vendries per uns 37.944 €.

Comptant-ho tot, tenir aquest cotxe et surt per 622 € al mes.

Consum real
8,7 l/100 km
Preu del carburant
1,78 €/l
Impost de circulació
71,94 €/any
Cavalls fiscals
12,5

Sense el teu municipi fem servir l'impost mínim legal i el preu del carburant segons la mitjana estatal.

La teva despesa al mes288 €

Ofertes de segona mà

Alpine A110 de segona mà

Per any de matriculació, amb el preu orientatiu. Toca per veure els anuncis reals.

Preus orientatius segons l'antiguitat i 15.000 km l'any. Cada botó obre els anuncis reals d'aquell any.

Per al teu cotxe

Estalvia també amb el teu A110

Al taller

Preus de taller per al teu A110

El que acostuma a costar cada feina a la teva província: barat, normal i car. Perquè sàpigues si un pressupost es passa.

Per a un Alpine A110 1.8 Gasolina 292 CV, IVA inclòs.

  • Revisió amb oli i filtres

    Cada any o 15.000-30.000 km

    Barat95 €Normal135 €Car190 €
  • Kit de distribució

    Cada 5-10 anys o 90.000-200.000 km

    Barat340 €Normal460 €Car640 €
  • Embragatge

    Normalment entre 120.000 i 200.000 km

    Barat455 €Normal605 €Car830 €
  • Pastilles de fre davanteres

    Cada 30.000-50.000 km

    Barat80 €Normal115 €Car160 €
  • Discos i pastilles davanters

    Cada 60.000-100.000 km

    Barat205 €Normal285 €Car385 €
  • Bateria de 12 V

    Cada 4-6 anys

    Barat130 €Normal175 €Car225 €
  • Amortidors davanters

    Cada 80.000-120.000 km

    Barat250 €Normal345 €Car480 €
  • Càrrega de l'aire condicionat

    Quan refreda poc

    Barat70 €Normal105 €Car155 €
  • 4 pneumàtics muntats

    Cada 32.000 km aprox.

    Barat495 €Normal660 €Car990 €
  • Barat Taller de barri, recanvi equivalent
  • Normal Cadena o taller multimarca
  • Car Servei oficial, recanvi original

Preu orientatiu: hores de feina habituals × preu de l'hora del taller + peces, ajustat a la teva zona. Demana sempre pressupost per escrit.

Tallers a prop teu

8611 tallers i botigues de pneumàtics de tot Espanya, d'OpenStreetMap. Escriu el teu municipi o el teu codi postal, o fes servir la teva ubicació.

La teva ubicació no surt del teu navegador: només es baixen els tallers de la teva zona.

Dades d'OpenStreetMap del 16/10/2026. Distàncies en línia recta. OpenStreetMap no té valoracions: les opinions són a Google Maps. L'horari i el telèfon poden no estar al dia; si hi ha un error, qualsevol el pot corregir a OpenStreetMap. © col·laboradors d'OpenStreetMap (ODbL)

A llarg termini

El que hauràs gastat

El que t'haurà costat el Alpine A110 en despeses d'ús segons els anys que el tinguis. A partir del cinquè any el taller demana una mica més i la ITV arriba cada vegada més sovint.

Al cap de 5 anys

17.291 € · 288 €/mes

12345678910
Anys que tens el cotxe (despeses d'ús, sense la pèrdua de valor)

Valor futur

Quant valdrà el Alpine A110?

Un Alpine A110 1.8 Gasolina 292 CV del 2022 val avui uns 40.700 €. El 2031 valdrà uns 29.800 €: aquest any perd 2.800 € (233 € al mes).

D'aquí a 5 anys (2031)

29.800 €

Aquell any perd 1.700 € (−5 %)

Per a Hisenda (19 % del seu preu de nou)

11.020 €

  • El que et pagaran (mercat)
  • Valor per a Hisenda (només impostos)
0 €20.000 €40.000 €60.000 €Avui20272028202920302031203220332034
Calcula el que valdrà el teu, amb els seus anys i els seus km

Estalvia a cada dipòsit

Omple el dipòsit més barat

Carregant preus…

    Mitjana de la província: 1,784 €/l · Dades del MinisteriVeure'n més a Cádiz →

    Alternatives

    També et pot interessar

    Dubtes

    Preguntes freqüents

    Quant costa al mes mantenir un Alpine A110 1.8 Gasolina 292 CV?+

    Amb 15.000 km l'any, el Alpine A110 1.8 Gasolina 292 CV gasta uns 288 € al mes (3.458 € l'any) entre combustible, assegurança, manteniment, pneumàtics, impost de circulació i ITV. A més, comprat nou perd uns 4.011 € de valor l'any.

    Quant consumeix de debò el Alpine A110 1.8 Gasolina 292 CV?+

    Homologa 7 l/100 km. En ús real calculem uns 8,7 l/100 km, perquè les dades de la Comissió Europea mostren que els cotxes gasten força més que en l'homologació.

    Quants cavalls fiscals té el Alpine A110 1.8 Gasolina 292 CV?+

    12,5 CVF segons les taules d'Hisenda, així que paga l'impost de circulació del tram de cavalls fiscals «de 12 a 15,99». L'import exacte depèn del teu ajuntament.

    Quina etiqueta de la DGT porta el Alpine A110 1.8 Gasolina 292 CV?+

    L'etiqueta C, perquè és gasolina.

    Dades del 15/10/2026. Així ho calculem. Aquesta versió es va matricular 35 vegades a Espanya (2020–2022). El seu consum, emissions i pes són la mitjana homologada de les matriculades a tota la UE, segons l'Agència Europea de Medi Ambient.