Cuánto Cuesta Mi Coche

RenaultVeure tots els RenaultSUV petits

Quant costa mantenir un Renault Captur 1.3 Híbrid 158 CV?

Generació actual (des de 2024)

Despesa mitjana al mes

236 €10 % més car que la mitjana

Amb 15.000 km l'any, versió 1.3 Híbrid 158 CV. A més, perd uns 1.326 € de valor l'any.

Renault Captur (des de 2024)
Etiqueta de la DGT ECOECOHíbrid

Fitxa ràpida

Dades del Renault Captur 1.3 Híbrid 158 CV

CombustibleHíbrid
Potència158 CV116 kW (motor de gasolina)
Consum real7,3 l/100 kmOficial: 5,9 l/100 km
Cilindrada1.332 cm³4 cilindres
Etiqueta de la DGT ECOECOEtiqueta de la DGTECO133 g/km de CO₂
Cavalls fiscals10,44Tram de 8 a 11,99 · dada oficial d'Hisenda
Pes1.372 kg
Preu de nou22.600 €Taules d'Hisenda 2026: de 17.200 € a 25.800 € segons l'acabat

Totes les versions del Renault Captur, per generació

El teu cas

Calcula el que gastaries tu

Respon unes preguntes i el resultat s'ajusta a l'instant. Pots canviar qualsevol resposta quan vulguis.

Ajusta el càlcul al teu cas

Et queden 6 preguntes

Som-hi!

Pregunta 1 de 6

Quin motor té o vols?

No hi és? Aquí les tens totes, de totes les generacions

La teva despesa al mes

Estimació mitjana · 0 de 6 respostes

236 €2.837 € l'any

  • Combustible1.953 € l'any163 €/mes
  • Assegurança371 € l'any31 €/mes
  • Manteniment297 € l'any25 €/mes
  • Pneumàtics173 € l'any14 €/mes
  • Impost de circulació34 € l'any3 €/mes
  • ITV9 € l'any1 €/mes

Assegurança orientativa per a un conductor mitjà: 40 anys, 15 o més de carnet, sense parts. Cada asseguradora calcula a la seva manera. ·

A banda: el que perd de valor

No ho pagues cada mes, però ho notes quan el vens. En 5 anys perdrà uns 6.632 € (1.326 € l'any) i el vendries per uns 15.968 €.

Comptant-ho tot, tenir aquest cotxe et surt per 347 € al mes.

Consum real
7,3 l/100 km
Preu del carburant
1,78 €/l
Impost de circulació
34,08 €/any
Cavalls fiscals
10,4

Sense el teu municipi fem servir l'impost mínim legal i el preu del carburant segons la mitjana estatal.

La teva despesa al mes236 €

Ofertes de segona mà

Renault Captur de segona mà

Per any de matriculació, amb el preu orientatiu. Toca per veure els anuncis reals.

Preus orientatius segons l'antiguitat i 15.000 km l'any. Cada botó obre els anuncis reals d'aquell any.

Per al teu cotxe

Estalvia també amb el teu Captur

Al taller

Preus de taller per al teu Captur

El que acostuma a costar cada feina a la teva província: barat, normal i car. Perquè sàpigues si un pressupost es passa.

Per a un Renault Captur 1.3 Híbrid 158 CV, IVA inclòs.

  • Revisió amb oli i filtres

    Cada any o 15.000-30.000 km

    Barat95 €Normal135 €Car190 €
  • Kit de distribució

    Cada 5-10 anys o 90.000-200.000 km

    Barat340 €Normal460 €Car640 €
  • Pastilles de fre davanteres

    Cada 30.000-50.000 km

    Barat80 €Normal115 €Car160 €
  • Discos i pastilles davanters

    Cada 60.000-100.000 km

    Barat205 €Normal285 €Car385 €
  • Bateria de 12 V

    Cada 4-6 anys

    Barat130 €Normal175 €Car225 €
  • Amortidors davanters

    Cada 80.000-120.000 km

    Barat250 €Normal345 €Car480 €
  • Càrrega de l'aire condicionat

    Quan refreda poc

    Barat70 €Normal105 €Car155 €
  • 4 pneumàtics muntats

    Cada 40.000 km aprox.

    Barat345 €Normal460 €Car690 €
  • Barat Taller de barri, recanvi equivalent
  • Normal Cadena o taller multimarca
  • Car Servei oficial, recanvi original

Preu orientatiu: hores de feina habituals × preu de l'hora del taller + peces, ajustat a la teva zona. Demana sempre pressupost per escrit.

Tallers a prop teu

8611 tallers i botigues de pneumàtics de tot Espanya, d'OpenStreetMap. Escriu el teu municipi o el teu codi postal, o fes servir la teva ubicació.

La teva ubicació no surt del teu navegador: només es baixen els tallers de la teva zona.

Dades d'OpenStreetMap del 16/10/2026. Distàncies en línia recta. OpenStreetMap no té valoracions: les opinions són a Google Maps. L'horari i el telèfon poden no estar al dia; si hi ha un error, qualsevol el pot corregir a OpenStreetMap. © col·laboradors d'OpenStreetMap (ODbL)

A llarg termini

El que hauràs gastat

El que t'haurà costat el Renault Captur en despeses d'ús segons els anys que el tinguis. A partir del cinquè any el taller demana una mica més i la ITV arriba cada vegada més sovint.

Al cap de 5 anys

14.185 € · 236 €/mes

12345678910
Anys que tens el cotxe (despeses d'ús, sense la pèrdua de valor)

Valor futur

Quant valdrà el Renault Captur?

Un Renault Captur 1.3 Híbrid 158 CV nou costa uns 22.600 €. El 2031 valdrà uns 16.000 €: el primer any perd 1.700 € (142 € al mes).

D'aquí a 5 anys (2031)

16.000 €

Aquell any perd 1.100 € (−6 %)

Per a Hisenda (39 % del seu preu de nou)

8.814 €

  • El que et pagaran (mercat)
  • Valor per a Hisenda (només impostos)
0 €10.000 €20.000 €30.000 €Avui20272028202920302031203220332034
Calcula el que valdrà el teu, amb els seus anys i els seus km

Estalvia a cada dipòsit

Omple el dipòsit més barat

Carregant preus…

    Mitjana de la província: 1,784 €/l · Dades del MinisteriVeure'n més a Cádiz →

    Alternatives

    També et pot interessar

    Dubtes

    Preguntes freqüents

    Quant costa al mes mantenir un Renault Captur 1.3 Híbrid 158 CV?+

    Amb 15.000 km l'any, el Renault Captur 1.3 Híbrid 158 CV gasta uns 236 € al mes (2.837 € l'any) entre combustible, assegurança, manteniment, pneumàtics, impost de circulació i ITV. A més, comprat nou perd uns 1.326 € de valor l'any.

    Quant consumeix de debò el Renault Captur 1.3 Híbrid 158 CV?+

    Homologa 5,9 l/100 km. En ús real calculem uns 7,3 l/100 km, perquè les dades de la Comissió Europea mostren que els cotxes gasten força més que en l'homologació.

    Quants cavalls fiscals té el Renault Captur 1.3 Híbrid 158 CV?+

    10,44 CVF segons les taules d'Hisenda, així que paga l'impost de circulació del tram de cavalls fiscals «de 8 a 11,99». L'import exacte depèn del teu ajuntament.

    Quina etiqueta de la DGT porta el Renault Captur 1.3 Híbrid 158 CV?+

    L'etiqueta ECO, perquè és híbrid.

    Dades del 15/10/2026. Així ho calculem. Aquesta versió es va matricular 1.306 vegades a Espanya (2024–2025), segons l'Agència Europea de Medi Ambient. Les dades de 2025 són provisionals: l'Agència Europea encara les pot corregir.