Zenbat balioko du Toyota RAV4 batek 2029. urtean?
37.500 €ko berri batek 30.800 € inguru balioko du 2029. urtean eta 26.500 € 2031. urtean. Lehen urtean 2.900 € galtzen ditu, hilean 242 €.
Toyota RAV4 2.5 Hibrido 218 CV, gaur berria erosita
EstimazioaUrtean 15.000 km eginda eta partikular bati salduta. Jaitsiera 5 urterekin lautzen da (2031): hortik aurrera urtero batez bestekoa baino gutxiago galtzen du.
5 urte barru (2031)
26.500 €
Urte horretan 1.900 € galtzen ditu (−7 %)
Ogasunarentzat (prezio berriaren 39 %)
14.625 €
- Ordainduko dizutena (merkatua)
- Ogasunarentzako balioa (zergetarako soilik)
Ikusi taula urtez urte
| Urtea | Adina | Km | Merkatua | Urte horretan galtzen du | Ogasuna |
|---|---|---|---|---|---|
| Gaur (2026) | 0 urte | 0 | 37.500 € | – | 37.500 € (100 %) |
| 2027 | 1 urte | 15.000 | 34.600 € | 2.900 € (−8 %) | 31.500 € (84 %) |
| 2028 | 2 urte | 30.000 | 32.800 € | 1.800 € (−5 %) | 25.125 € (67 %) |
| 2029 | 3 urte | 45.000 | 30.800 € | 2.000 € (−6 %) | 21.000 € (56 %) |
| 2030 | 4 urte | 60.000 | 28.400 € | 2.400 € (−8 %) | 17.625 € (47 %) |
| 2031 | 5 urte | 75.000 | 26.500 € | 1.900 € (−7 %) | 14.625 € (39 %) |
| 2032 | 6 urte | 90.000 | 24.800 € | 1.700 € (−6 %) | 12.750 € (34 %) |
| 2033 | 7 urte | 105.000 | 23.400 € | 1.400 € (−6 %) | 10.500 € (28 %) |
| 2034 | 8 urte | 120.000 | 22.000 € | 1.400 € (−6 %) | 9.000 € (24 %) |
Motorka
Zein Toyota RAV4k eusten dio hobeto bere balioari?
Motor bakoitzeko bertsiorik salduena, gaur berria erosita eta urtean 15.000 km eginda.
| Bertsioa | Berria | 2029 | 2031 | Gordetzen du | Urtean galtzen du |
|---|---|---|---|---|---|
| 2.5 Hibrido 218 CVHibrido | 37.500 € | 30.800 € | 26.500 € | 71 % | 2.200 € |
| 2.5 Hibrido entxufagarri 306 CVHibrido entxufagarri | 41.000 € | 28.300 € | 24.400 € | 60 % | 3.320 € |
«Gordetzen du» eta «urtean galtzen du»: hurrengo 5 urteetan. Prezio berria: Ogasunaren tauletako salmenta-prezio ertaina.
Bigarren eskukoa
Erabilitako Toyota RAV4 bat erosten baduzu
Matrikulazio-urte bakoitzak gaur balio duena eta 2029. urtean balioko duena, urtean 15.000 km eginda.
| Matrikulazio-urtea | Gaur balio du | 2029. urtean | Urtean galtzen du | Ogasuna gaur |
|---|---|---|---|---|
| 20242.5 Hibrido 218 CV | 32.800 € | 26.500 € | 2.100 € | 25.125 € |
| 20222.5 Hibrido 218 CV | 28.400 € | 23.400 € | 1.670 € | 17.625 € |
| 20202.5 Gasolina 178 CV | 20.500 € | 17.200 € | 1.100 € | 11.390 € |
| 20182.5 Gasolina 155 CV | 17.100 € | 14.400 € | 900 € | 7.560 € |
| 20162.5 Gasolina 155 CV | 15.300 € | 12.900 € | 800 € | 5.355 € |
Urte bakoitzeko bertsiorik salduena. «Ogasuna gaur» ITPrako duen balioa da, ez merkatuan balio duena.
Zure kasua
Kalkulatu zurea zenbat balioko duen
Aukeratu bertsioa, urtea eta dituen km-ak. Gaur zenbat balio duen badakizu, doitu egingo dugu.
Zure autoa
Zure Toyota RAV4k zenbat balioko duen
EstimazioaGaur balio duena
28.400 €
2031. urtean, 5 urte barru
20.800 €
Gaur balio duenaren 73 % gordetzen du
Datorren urtean galtzen du
1.900 €
158 € hilean
Batez beste 1.360 € galtzen ditu urtean, 114 € hilean, hurrengo 8 urteetan. Lehen urteetan gehiago galtzen du, eta gero, gutxiago.
5 urte barru (2031)
20.800 €
Urte horretan 1.200 € galtzen ditu (−5 %)
Ogasunarentzat (prezio berriaren 19 %)
7.125 €
- Ordainduko dizutena (merkatua)
- Ogasunarentzako balioa (zergetarako soilik)
Ikusi taula urtez urte
| Urtea | Adina | Km | Merkatua | Urte horretan galtzen du | Ogasuna |
|---|---|---|---|---|---|
| Gaur (2026) | 4 urte | 60.000 | 28.400 € | – | 17.625 € (47 %) |
| 2027 | 5 urte | 75.000 | 26.500 € | 1.900 € (−7 %) | 14.625 € (39 %) |
| 2028 | 6 urte | 90.000 | 24.800 € | 1.700 € (−6 %) | 12.750 € (34 %) |
| 2029 | 7 urte | 105.000 | 23.400 € | 1.400 € (−6 %) | 10.500 € (28 %) |
| 2030 | 8 urte | 120.000 | 22.000 € | 1.400 € (−6 %) | 9.000 € (24 %) |
| 2031 | 9 urte | 135.000 | 20.800 € | 1.200 € (−5 %) | 7.125 € (19 %) |
| 2032 | 10 urte | 150.000 | 19.600 € | 1.200 € (−6 %) | 6.375 € (17 %) |
| 2033 | 11 urte | 165.000 | 18.600 € | 1.000 € (−5 %) | 4.875 € (13 %) |
| 2034 | 12 urte | 180.000 | 17.500 € | 1.100 € (−6 %) | 3.750 € (10 %) |
Espainiako merkatuko batez besteko balio-galera da bere motorrerako, egiten dituen km-ekin eta egoera normalean. Ez dator benetako iragarkietatik: badira hobeto eusten dioten modeloak, eta okerrago beste batzuk.
Noiz saldu?
Aldatzekotan, hobe 2027tik aurrera
5 urte bete arte, urtero bere lehen 10 urteetako batez bestekoa baino balio gehiago galtzen du (urtean 1.800 €). Hor kurba lautu egiten da: urte horretan 1.700 € inguru galtzen ditu. Lehenago saltzea jaitsierarik maldatsuenean saltzea da.
Balio-galera soilik hartzen du kontuan. Denbora gehiagoz edukitzeak ere baditu gastuak: tailerra, pneumatikoak eta urtero IAT bat 10 urtetik aurrera.
Eta beste motor batekin?
Bere tamainako auto bat (berlinak eta SUV handiak) urte eta km berekin, motor bakoitzaren prezio berri ohikoarekin. 5 urte barru gordetzen duena:
- Gasolinaberria 34.300 € · 1.280 € galtzen ditu urtean51 % gordetzen du
- Dieselberria 37.200 € · 1.360 € galtzen ditu urtean50 % gordetzen du
- Hibridozureaberria 37.500 € · 1.520 € galtzen ditu urtean55 % gordetzen du
- Hibrido entxufagarriberria 48.400 € · 1.660 € galtzen ditu urtean47 % gordetzen du
- Elektrikoberria 40.500 € · 1.180 € galtzen ditu urtean40 % gordetzen du
Gordetzen duena, prezio berriaren gainean. Ganvamen arabera, 3 urterekin elektriko batek gasolinazko batek baino 23 % gutxiago balio du; entxufagarri batek, 9 % gutxiago, eta hibrido batek, 8 % gehiago.
Ogasunarentzat izango duen balioa
Zergetarako soilikEz da ordainduko dizutena. Ogasunak bere tauletako prezio berria hartzen du (37.500 €) eta urteen araberako ehuneko finko batez biderkatzen du: gaur, 47 %; 2031. urtean, 19 %. Partikular bati saltzen badiozu, ITParen gutxieneko oinarria da, baita Oinordetza eta Dohaintzen gainekoa ere. Ez ditu km-ak ez egoera begiratzen, eta 12 urtetik aurrera 10 %ean geratzen da.
Zalantzak
Ohiko galderak
Zenbat balioko du Toyota RAV4 batek 5 urte barru?+
Toyota RAV4 2.5 Hibrido 218 CV berri batek 37.500 € inguru balio du. Urtean 15.000 km eginda, 2031. urtean 26.500 € inguru balioko du partikular bati saltzen badiozu: kostatu zenaren 71 %. Km gehiagorekin, zertxobait gutxiago; km gutxiagorekin, zertxobait gehiago.
Zenbat galtzen du Toyota RAV4 batek urtean?+
Lehen urtean, 2.900 € inguru (hilean 242 €). Gero gutxiago galtzen du urtero: batez beste, 1.940 € urtean lehen 8 urteetan.
Noiz komeni da Toyota RAV4 bat saltzea?+
Galtzen duen balioari bakarrik begiratzen badiozu, 5 urtetik aurrera: ordura arte urtero bere lehen 10 urteetako batez bestekoa baino gehiago galtzen du (1.800 €); hortik aurrera, gutxiago. Lehenago saltzea jaitsierarik maldatsuenean saltzea da.
Zein Toyota RAV4k galtzen du balio gutxien?+
Motorragatik, 2.5 Hibrido 218 CV: 5 urterekin kostatu zenaren 71 % gordetzen du. Gehien galtzen duena 2.5 Hibrido entxufagarri 306 CV da, 60 % gordetzen duena. Motor bakoitzeko merkatuko batez bestekoa da, ez modelo honen datu bat.
