Cuánto Cuesta Mi Coche

2026ko sailkapena · SUV txikiak eta trinkoak

Mantentzeko SUV merkeenak 2026an

Gutxien gastatzen duena Yudo 3 da: 102 € hilean, urtean 15.000 km eginda. Mota honetako 134 modelo alderatu ditugu, oraindik berri saltzen direnak, erregaia, asegurua, zirkulazio-zerga, ITV, mantentze-lanak eta pneumatikoak kontuan hartuta.

Gutxien gastatzen duena

102 €

hilean

Batez beste 211 € hilean, 134 modeloen artean.

Hilean gutxien gastatzen duten 20ak

  1. 1Yudo 3Elektriko 95 CV · 17 kWh/100 km102 €hilean
  2. 2Renault 4Elektriko 106 CV · 17,7 kWh/100 km103 €hilean
  3. 3Mini AcemanElektriko 218 CV · 16,3 kWh/100 km110 €hilean
  4. 4Mercedes-Benz EQAElektriko 129 CV · 17,3 kWh/100 km111 €hilean
  5. 5Mercedes-Benz EQBElektriko 129 CV · 18,5 kWh/100 km114 €hilean
  6. 6Kia EV3Elektriko 204 CV · 17,3 kWh/100 km115 €hilean
  7. 7Toyota bZ4XElektriko 204 CV · 16,7 kWh/100 km116 €hilean
  8. 8BYD Atto 2Elektriko 177 CV · 18,4 kWh/100 km117 €hilean
  9. 9Toyota C-HR+Elektriko 224 CV · 15,4 kWh/100 km118 €hilean
  10. 10Renault ScénicElektriko 218 CV · 19,5 kWh/100 km119 €hilean
  11. 11Seres 3Elektriko 163 CV · 20,4 kWh/100 km121 €hilean
  12. 12BMW iX1Elektriko 204 CV · 18,3 kWh/100 km122 €hilean
  13. 13BMW iX2Elektriko 204 CV · 18,4 kWh/100 km122 €hilean
  14. 14BYD Atto 3Elektriko 204 CV · 18,4 kWh/100 km123 €hilean
  15. 15Volkswagen ID.5Elektriko 204 CV · 19,2 kWh/100 km125 €hilean
  16. 16Smart #1Elektriko 272 CV · 19,5 kWh/100 km125 €hilean
  17. 17Ford CapriElektriko 286 CV · 16,2 kWh/100 km125 €hilean
  18. 18MG S5Elektriko 231 CV · 18,3 kWh/100 km126 €hilean
  19. 19Leapmotor B10Elektriko 218 CV · 19,9 kWh/100 km126 €hilean
  20. 20Ford ExplorerElektriko 286 CV · 17 kWh/100 km127 €hilean

Gasolina, diesela, hibridoak eta GLP: modelo bakoitza entxuferik gabeko bertsio salduenarekin.

  1. 1Renault Captur1.0 GLP (bifuel) 91 CV · 8,1 l/100 km182 €hilean
  2. 2Hyundai Kona1.6 Hibrido 92 CV · 5,7 l/100 km197 €hilean
  3. 3Renault Symbioz1.6 Hibrido 94 CV · 5,8 l/100 km198 €hilean
  4. 4Lexus LBX1.5 Hibrido 136 CV · 5,6 l/100 km199 €hilean
  5. 5Toyota Yaris Cross1.5 Hibrido 116 CV · 5,8 l/100 km200 €hilean
  6. 6Fiat 6001.2 Hibrido 101 CV · 6 l/100 km204 €hilean
  7. 7Kia Niro1.6 Hibrido 141 CV · 5,6 l/100 km204 €hilean
  8. 8Alfa Romeo Junior1.2 Hibrido 136 CV · 6 l/100 km208 €hilean
  9. 9EVO 41.6 GLP (bifuel) 106 CV · 9,8 l/100 km208 €hilean
  10. 10DS DS 31.2 Hibrido 136 CV · 6,1 l/100 km210 €hilean
  11. 11MG ZS1.5 Hibrido 102 CV · 6,3 l/100 km211 €hilean
  12. 12Dacia Bigster1.8 Hibrido 155 CV · 5,8 l/100 km212 €hilean
  13. 13Hyundai Bayon1.0 Hibrido 99 CV · 6,6 l/100 km215 €hilean
  14. 14Toyota C-HR1.8 Hibrido 140 CV · 5,9 l/100 km215 €hilean
  15. 15Kia Stonic1.0 Hibrido 99 CV · 6,7 l/100 km218 €hilean
  16. 16Renault Austral1.2 Hibrido 200 CV · 5,8 l/100 km219 €hilean
  17. 17Seat Arona1.0 Gasolina 110 CV · 6,7 l/100 km219 €hilean
  18. 18BMW X22.0 Diesel hibrido 150 CV · 5,6 l/100 km219 €hilean
  19. 19Opel Frontera1.2 Hibrido 136 CV · 6,6 l/100 km220 €hilean
  20. 20Suzuki Vitara1.4 Hibrido 129 CV · 6,7 l/100 km220 €hilean

Erabilerako gastua hilean, urtean 15.000 km 5 urtez, berria erosita eta hirugarrenen aseguru osatuarekin. Balio-galera aparte doa.

Nabarmentzekoa

Datuek diotena

Hemen SUV txikiak eta trinkoak sartzen dira, utilitario baten edo trinko baten tamainakoak. Gure kalkuluetan, SUV batek tamaina bereko turismo batek baino zertxobait gehiago ordaintzen du mantentze-lanetan eta pneumatikoetan, gurpil handiagoak dituelako. SUV handiek beren sailkapena dute, berlinekin batera.

Oraindik berri saltzen diren 134 modeloetatik, gutxien gastatzen duena Yudo 3 da (Elektriko 95 CV): 102 € hilean, 1.219 € urtean. Zerrendako 20. postuan dagoen Ford Explorer autoak 127 € gastatzen ditu hilean: lehenengoak baino 25 € gehiago. 134 modeloen batez bestekoa 211 € da hilean: salgai dauden auto guztien batez bestekoa (239 €) baino 28 € gutxiago.

Yudo 3 autoan, gehien pisatzen duena elektrizitatea da: 32 € hilean. Ondoren datoz asegurua (31 €) eta mantentze-lanak (17 €).

Lehen 20 postuetako guztiak elektrikoak dira: etxeko karga 0,15 €/kWh-tan izanda, energia gasolinazko edo diesel batena baino askoz merkeagoa ateratzen zaie. Entxuferik gabe, gutxien gastatzen duena Renault Captur da (1.0 GLP (bifuel) 91 CV): 182 € hilean.

Zerrendako salduena Kia EV3 da: 5.661 matrikulazio Espainian 2025an, bertsio guztiak batuta. Hemen ageri den bertsioarekin 115 € gastatzen ditu hilean, eta 6. postuan geratzen da.

Nola kalkulatzen dugun

Auto bakoitzaren fitxako hipotesi berberak

  • Oraindik berri saltzen diren modeloak bakarrik sartzen dira: 2025an matrikulatu zirenak, Ingurumenaren Europako Agentziaren erregistroaren arabera.
  • Modelo bakoitza salgai jarraitzen duten bertsioetatik salduenarekin sartzen da; «Entxuferik gabe» fitxan, gasolinazko, diesel, hibrido edo GLP bertsio salduenarekin.
  • Urtean 15.000 km 5 urtez, berria erosita. Benetako kontsumoa: homologatua gehi errepidean desbideratzen dena, Europako Batzordearen arabera.
  • Erregaia: Espainiako gasolindegien batez bestekoa, 15/10/2026. Elektrizitatea: 0,15 €/kWh, etxean kargatuta (kargagailu azkarretan zenbait aldiz garestiagoa da).
  • Zirkulazio-zerga, legezko gutxieneko kuotekin, eta ITV, erkidegoen batez besteko tarifarekin. Asegurua, mantentze-lanak eta pneumatikoak: geure estimazioak, berdinak Espainia osoan.
  • Metodologia osoa →

Sailkapen gehiago

Erabaki aurretik

Zalantzak

Ohiko galderak

Zein da mantentzeko SUV merkeena?+

Yudo 3 (Elektriko 95 CV): 102 € hilean, urtean 15.000 km eginda, asegurua, zirkulazio-zerga, ITV, mantentze-lanak eta pneumatikoak barne. Galtzen duen balioa kontatu gabe.

Zenbat kostatzen da SUV bat mantentzea?+

Batez beste, 211 € hilean oraindik berri saltzen diren 134 modeloek: gutxien gastatzen duenak, 102 €, eta gehien gastatzen duenak, 361 €. Salgai dauden auto guztien batez bestekoa 239 € da hilean.

Eta merkeena, etxean autoa kargatu ezin badut?+

Entxuferik gabe, Renault Captur (1.0 GLP (bifuel) 91 CV): 182 € hilean. Elektrikoak hain merke ateratzen dira etxeko karga 0,15 €/kWh-tan kalkulatzen dugulako; kargagailu publiko azkarretan askoz garestiagoa da.

Zer sartzen da hileko gastuan?+

Erregaia edo elektrizitatea benetako kontsumoarekin, hirugarrenen aseguru osatua, zirkulazio-zerga, ITV, mantentze-lanak eta pneumatikoak, urtean 15.000 km 5 urtez eta berria erosita. Balio-galera aparte doa: auto bakoitzaren fitxan duzu.

Zergatik ez da nire autoa agertzen?+

Oraindik berri saltzen diren modeloak bakarrik sartzen dira (2025an matrikulatu zirenak), bakoitza bere bertsio salduenarekin. Zurea zaharragoa bada, bilatu bilatzailean: 2000tik aurrerako autoak ditugu.