Cuánto Cuesta Mi Coche

Hilerokoa · 2026(e)ko abuztua

Diesela: 20,6 zentimo igo da (Espainia, 2026(e)ko abuztua): 1,837 €/l batez beste

95 gasolinaren litroak 1,711 € balio izan zuen batez beste (Espainia, 2026(e)ko abuztua), eta dieselarenak 1,837 €, gasolindegiek Trantsizio Ekologikorako Ministerioari jakinarazten dizkioten prezioen arabera. uztailarekin alderatuta, 95 gasolinak 12,4 zentimo gehiago balio du eta dieselak 20,6 zentimo gehiago; 2025(e)ko abuztuarekin alderatuta, 23,8 zentimo gehiago eta 42,6 zentimo gehiago.

Ilustrazioa: gasolina-hornigailu bat erregai-tantekin, txanponekin eta gora doan grafiko batekin
Ilustrazioa: Cuánto Cuesta Mi Coche

Datuak: 2026(e)ko abuztua

Oharra

Probintziaka, 95 gasolina garestiena Illes Balears (1,817 €/l) izan zen eta merkeena Las Palmas (1,427 €/l); diesel garestiena Illes Balears (1,953 €/l) eta merkeena Melilla (1,420 €/l).

Kanariak, Ceuta eta Melilla kanpo utzita (ez dute BEZik ez hidrokarburoen gaineko estatuko zergarik ordaintzen, beren zergak baizik), bi erregai merkeenak Lleida izan ziren: 95 gasolina 1,658 €/l eta diesela 1,794 €/l.

Batez besteko prezioa Espainian, egunez egun

Espainia osoko gasolindegien batez bestekoa egunero, 2026(e)ko abuztua amaitu arte.

  • Gasolina 95
  • Diesel
Litroko batez besteko prezioa, 13 hilabete, 2025 abu. 1(a) eta 2026 abu. 31(a) artean. Gasolina 95: 1,478 €/l-tik 1,732 €/l-ra; Diesel: 1,426 €/l-tik 1,852 €/l-ra. Erabili geziak egun bakoitza ikusteko.1,201,401,601,802,00iraurrazaabeurtotsapimaiekauztabu1,7321,852

Argitaratzeko

Datuak dituen irudia

Datu nagusia eta errenkada garrantzitsuak 1200×675eko irudi batean, albisterako edo sareetarako prest, iturriarekin. Tokiko bertsio bakoitzak berea du.

Diesela: 20,6 zentimo igo da (Espainia, 2026(e)ko abuztua): 1,837 €/l batez beste
Deskargatu irudia (PNG)

Erabiltzen baduzu, utzi ikusgai behean daraman iturria.

Tokiko bertsioa

Leku bakoitzaren datuekin, titularra eta lehen paragrafoa

Bat aukeratzean, bere titularra eta lehen paragrafoa agertzen dira bere datuekin, kopiatzeko prest.

52 probintziak (2026(e)ko abuztua), gasolina merkeenetik garestienera

Hilabeteko batez besteko prezioa €/l-tan eta aldaketa litroko zentimotan, uztailarekin eta 2025(e)ko abuztuarekin alderatuta. Postua 95 gasolinarena da.

#ProbintziaGasolina 95uztailarekin alderatuta2025(e)ko abuztuarekin alderatutaDieseluztailarekin alderatuta2025(e)ko abuztuarekin alderatuta
Espainia1,711+12,4+23,81,837+20,6+42,6
1Las Palmas1,427+4,1+29,21,516+8,7+39,4
2Melilla1,454+2,8+28,01,420+3,9+33,2
3Santa Cruz de Tenerife1,475+4,4+31,81,577+8,7+43,4
4Ceuta1,564+10,9+33,21,666+18,7+42,9
5Lleida1,658+11,8+21,71,794+20,5+41,5
6Barcelona1,678+12,9+18,91,836+21,7+44,3
7Almería1,686+11,9+23,11,816+19,5+43,0
8Navarra1,687+11,0+20,91,798+19,9+39,3
9Castellón1,694+12,8+19,81,845+21,7+41,7
9Ciudad Real1,694+12,8+22,61,837+22,1+43,0
11Sevilla1,698+12,2+23,71,848+20,8+43,8
12Granada1,702+13,2+22,81,836+22,2+42,4
13Tarragona1,703+12,7+21,31,820+21,2+42,7
14Teruel1,704+12,0+21,11,831+20,7+41,5
15Córdoba1,705+12,3+24,31,872+21,3+46,8
16Soria1,706+14,1+24,01,833+22,6+40,3
17Huesca1,707+12,5+22,41,847+19,7+40,8
18Valencia1,710+13,3+23,41,809+20,9+39,6
18Murcia1,710+13,6+24,81,829+21,4+44,1
18La Rioja1,710+12,6+22,11,821+20,9+38,2
21Albacete1,714+12,3+23,01,864+20,3+43,4
21Badajoz1,714+13,2+23,91,850+20,9+41,9
23Jaén1,715+13,0+24,01,880+21,7+43,4
24Zaragoza1,717+12,2+23,91,829+20,7+38,4
25Salamanca1,720+13,1+23,61,853+20,7+39,8
26Zamora1,723+11,9+23,81,849+20,8+40,3
27Girona1,726+12,0+22,01,839+21,1+39,2
28Pontevedra1,730+12,4+23,61,860+20,9+41,3
29León1,732+12,4+23,91,880+21,0+44,5
30Cáceres1,736+12,8+24,31,892+21,2+43,9
31Valladolid1,737+13,0+26,01,856+20,7+42,7
32Toledo1,738+12,5+25,31,866+21,0+45,1
33Araba/Álava1,739+12,0+22,81,855+20,2+41,8
33A Coruña1,739+13,4+25,01,845+19,9+40,7
35Madrid1,741+12,6+25,21,866+21,8+46,4
36Guadalajara1,743+13,2+25,51,868+21,7+44,6
36Cuenca1,743+12,5+21,31,871+21,3+41,2
36Ourense1,743+11,9+22,61,881+20,8+41,9
39Bizkaia1,746+12,6+24,31,860+20,1+42,1
40Gipuzkoa1,747+13,2+23,51,878+21,7+42,3
41Huelva1,748+12,2+23,41,886+21,4+43,7
42Cantabria1,750+12,9+24,21,863+21,1+41,7
43Segovia1,751+13,6+27,61,873+21,9+43,6
44Alicante1,752+13,5+24,71,837+21,2+43,0
44Ávila1,752+12,2+24,61,899+21,4+45,5
46Lugo1,753+12,7+26,31,878+20,7+42,3
46Burgos1,753+11,8+23,51,842+19,6+39,9
48Málaga1,757+12,4+23,91,890+21,0+43,5
49Cádiz1,761+14,7+28,91,854+22,2+40,5
50Asturias1,773+12,2+23,41,897+20,6+41,7
51Palencia1,774+15,4+25,51,908+23,3+44,2
52Illes Balears1,817+12,4+23,21,953+20,8+42,6

Deskargatu taula CSVn (puntu eta koma, Excel espainolerako)

Nola kalkulatzen dugun

Metodologia eta iturriak

  • Hilabete bakoitzeko batez bestekoa egun bakoitzeko batez besteko prezioen batez bestekoa da, gasolindegiek Ministerioari jakinarazten dizkioten eta honek gasolindegien Geoatarian argitaratzen dituen prezioekin.
  • Zifra bakoitza erregai hori saltzen duten jendaurreko salmentako gasolindegien batez besteko soila da, bakoitzak saltzen duenaren arabera haztatu gabe. Prezio ezinezkoak kentzen ditugu (egun horretako probintziako medianaren % 75etik behera edo % 135etik gora daudenak), idazterakoan egindako akatsak izan ohi baitira.
  • Espainia herrialdeko gasolindegi guztien batez bestekoa da, ez probintziena. 95 gasolina E5 da, eta gasolindegi batek ez badu, E10.
  • Postua merkeenetik (1) garestienera doa, prezioa milarenera biribilduta: berdinduta daudenek postua partekatzen dute.
  • Batez bestekoak eta alderaketak gure kalkuluak dira: Ministerioak ez ditu berrikusten ez babesten.
  • Metodologia osoa →

Iturriak

Nola aipatu

Ohar honetako datuak erabil ditzakezu iturria aipatuta:

Fuente: Cuánto Cuesta Mi Coche (cuantocuestamicoche.es)

Interneten argitaratzen baduzu, ohar honetarako esteka bat eskertuko dizugu. Datu ofizialek beren iturria dute; kalkuluak gureak dira.

Prentsa-harremanak

Beste leku baten datua, beste datu-gurutzaketa bat edo argibide bat behar duzu? Idatzi iezaguzu:

contacto@cuantocuestamicoche.es

Datu gehiago