Cuánto Cuesta Mi Coche

Hilerokoa · 2026(e)ko martxoa

Diesela: 33,7 zentimo igo da (Espainia, 2026(e)ko martxoa): 1,754 €/l batez beste

95 gasolinaren litroak 1,629 € balio izan zuen batez beste (Espainia, 2026(e)ko martxoa), eta dieselarenak 1,754 €, gasolindegiek Trantsizio Ekologikorako Ministerioari jakinarazten dizkioten prezioen arabera. otsailarekin alderatuta, 95 gasolinak 16,8 zentimo gehiago balio du eta dieselak 33,7 zentimo gehiago; 2025(e)ko martxoarekin alderatuta, 11,2 zentimo gehiago eta 30,2 zentimo gehiago.

Ilustrazioa: gasolina-hornigailu bat erregai-tantekin, txanponekin eta gora doan grafiko batekin
Ilustrazioa: Cuánto Cuesta Mi Coche

Datuak: 2026(e)ko martxoa

Oharra

Probintziaka, 95 gasolina garestiena Illes Balears (1,705 €/l) izan zen eta merkeena Melilla (1,284 €/l); diesel garestiena Illes Balears (1,841 €/l) eta merkeena Melilla (1,208 €/l).

Kanariak, Ceuta eta Melilla kanpo utzita (ez dute BEZik ez hidrokarburoen gaineko estatuko zergarik ordaintzen, beren zergak baizik), bi erregai merkeenak Lleida izan ziren: 95 gasolina 1,619 €/l eta diesela 1,737 €/l.

Batez besteko prezioa Espainian, egunez egun

Espainia osoko gasolindegien batez bestekoa egunero, 2026(e)ko martxoa amaitu arte.

  • Gasolina 95
  • Diesel
Litroko batez besteko prezioa, 13 hilabete, 2025 mar. 1(a) eta 2026 mar. 31(a) artean. Gasolina 95: 1,549 €/l-tik 1,546 €/l-ra; Diesel: 1,483 €/l-tik 1,786 €/l-ra. Erabili geziak egun bakoitza ikusteko.1,201,401,601,802,00apimaiekauztabuiraurrazaabeurtots1,5461,786

Argitaratzeko

Datuak dituen irudia

Datu nagusia eta errenkada garrantzitsuak 1200×675eko irudi batean, albisterako edo sareetarako prest, iturriarekin. Tokiko bertsio bakoitzak berea du.

Diesela: 33,7 zentimo igo da (Espainia, 2026(e)ko martxoa): 1,754 €/l batez beste
Deskargatu irudia (PNG)

Erabiltzen baduzu, utzi ikusgai behean daraman iturria.

Tokiko bertsioa

Leku bakoitzaren datuekin, titularra eta lehen paragrafoa

Bat aukeratzean, bere titularra eta lehen paragrafoa agertzen dira bere datuekin, kopiatzeko prest.

52 probintziak (2026(e)ko martxoa), gasolina merkeenetik garestienera

Hilabeteko batez besteko prezioa €/l-tan eta aldaketa litroko zentimotan, otsailarekin eta 2025(e)ko martxoarekin alderatuta. Postua 95 gasolinarena da.

#ProbintziaGasolina 95otsailarekin alderatuta2025(e)ko martxoarekin alderatutaDieselotsailarekin alderatuta2025(e)ko martxoarekin alderatuta
Espainia1,629+16,8+11,21,754+33,7+30,2
1Melilla1,284+11,6+7,81,208+11,8+4,6
2Las Palmas1,310+13,6+9,11,351+18,3+15,5
3Santa Cruz de Tenerife1,315+14,1+6,61,354+18,9+12,5
4Ceuta1,480+18,0+8,01,597+27,8+23,2
5Lleida1,619+16,1+13,11,737+33,1+31,2
6Salamanca1,622+15,1+11,11,785+32,3+29,1
7Valladolid1,623+17,9+8,51,764+36,7+30,3
8Murcia1,628+17,7+12,41,768+36,3+33,9
9Cádiz1,629+18,1+12,81,755+35,2+32,0
10Alicante1,630+15,6+8,31,760+34,6+30,9
11Navarra1,631+18,4+12,11,753+35,4+31,3
12León1,633+15,3+10,11,782+34,7+31,6
13Pontevedra1,634+15,8+11,31,778+33,4+30,0
14Palencia1,635+15,6+12,51,801+35,5+32,9
14Zamora1,635+16,5+12,41,786+35,3+33,2
16A Coruña1,636+16,7+12,61,782+35,3+32,0
16Valencia1,636+18,0+11,21,762+34,7+31,4
18La Rioja1,637+15,7+10,81,767+32,3+29,5
19Ciudad Real1,638+16,9+11,91,784+34,8+31,2
19Girona1,638+15,9+10,01,770+32,7+32,8
19Córdoba1,638+17,8+11,81,790+35,3+32,3
19Teruel1,638+15,2+12,41,757+32,8+30,9
23Sevilla1,640+18,5+10,51,771+35,5+30,0
23Barcelona1,640+18,4+11,21,751+34,9+32,3
23Bizkaia1,640+16,8+10,01,797+35,2+31,4
26Zaragoza1,641+14,6+10,21,754+32,2+29,8
26Badajoz1,641+16,7+12,51,772+34,8+30,2
26Soria1,641+18,7+13,81,783+35,8+34,6
29Segovia1,642+17,9+11,81,779+35,8+32,3
30Tarragona1,644+15,5+11,41,750+33,7+31,8
31Almería1,646+18,9+14,71,759+35,8+32,1
31Ourense1,646+15,8+12,21,796+33,4+30,8
33Albacete1,648+14,8+12,01,794+33,3+31,2
33Araba/Álava1,648+16,8+10,81,788+34,6+31,2
35Gipuzkoa1,649+15,4+9,31,788+33,8+29,1
36Cantabria1,650+17,4+9,71,774+35,4+29,2
36Lugo1,650+16,7+11,91,797+33,6+30,7
36Madrid1,650+17,2+10,81,768+34,7+29,7
39Cáceres1,651+15,2+12,01,782+32,1+29,3
40Huesca1,652+14,5+11,81,764+30,8+28,7
41Guadalajara1,654+17,6+10,61,786+35,6+29,8
42Asturias1,656+15,2+8,51,794+31,9+28,9
43Castellón1,657+17,5+14,11,772+35,1+31,4
43Jaén1,657+18,5+12,81,790+34,5+29,9
45Toledo1,660+15,7+12,01,763+34,0+29,2
45Burgos1,660+16,0+12,51,793+34,1+32,7
47Huelva1,668+17,1+13,31,799+35,3+31,3
48Málaga1,672+16,7+10,71,790+33,9+29,5
49Granada1,673+18,1+15,21,785+34,4+32,6
50Cuenca1,677+15,8+12,21,794+33,8+30,7
51Ávila1,678+15,6+13,11,794+32,1+31,7
52Illes Balears1,705+14,2+7,71,841+30,8+27,8

Deskargatu taula CSVn (puntu eta koma, Excel espainolerako)

Nola kalkulatzen dugun

Metodologia eta iturriak

  • Hilabete bakoitzeko batez bestekoa egun bakoitzeko batez besteko prezioen batez bestekoa da, gasolindegiek Ministerioari jakinarazten dizkioten eta honek gasolindegien Geoatarian argitaratzen dituen prezioekin.
  • Zifra bakoitza erregai hori saltzen duten jendaurreko salmentako gasolindegien batez besteko soila da, bakoitzak saltzen duenaren arabera haztatu gabe. Prezio ezinezkoak kentzen ditugu (egun horretako probintziako medianaren % 75etik behera edo % 135etik gora daudenak), idazterakoan egindako akatsak izan ohi baitira.
  • Espainia herrialdeko gasolindegi guztien batez bestekoa da, ez probintziena. 95 gasolina E5 da, eta gasolindegi batek ez badu, E10.
  • Postua merkeenetik (1) garestienera doa, prezioa milarenera biribilduta: berdinduta daudenek postua partekatzen dute.
  • Batez bestekoak eta alderaketak gure kalkuluak dira: Ministerioak ez ditu berrikusten ez babesten.
  • Metodologia osoa →

Iturriak

Nola aipatu

Ohar honetako datuak erabil ditzakezu iturria aipatuta:

Fuente: Cuánto Cuesta Mi Coche (cuantocuestamicoche.es)

Interneten argitaratzen baduzu, ohar honetarako esteka bat eskertuko dizugu. Datu ofizialek beren iturria dute; kalkuluak gureak dira.

Prentsa-harremanak

Beste leku baten datua, beste datu-gurutzaketa bat edo argibide bat behar duzu? Idatzi iezaguzu:

contacto@cuantocuestamicoche.es

Datu gehiago